Posted on

Wybór laptopa biznesowego jest jednym z podstawowych elementów, nad którym należy bardzo dokładnie się zastanowić. Laptopy aktualnie wykorzystywane są przez praktycznie każdą firmę oraz przedsiębiorców. To zdecydowanie nieocenione narzędzie podczas codziennych zadań. Jednak zakup laptopa może okazać się dość sporym wyzwaniem gdy weźmiemy pod uwagę szeroki dostęp do asortymentu w sklepach. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas kupna urządzenia?

Procesor oraz pamięć RAM

Zdecydowanie najistotniejszym aspektem podczas kupna laptopa jest jego wydajność. Przekłada się ona przede wszystkim na możliwości samego sprzętu, jego działanie, a co za tym idzie komfort oraz zadowolenie użytkownika.

Najważniejszymi podzespołami, nad którymi trzeba poświęcić uwagę są procesor oraz pamięć RAM. To właśnie te komponenty odpowiedzialne są w głównej mierze za moc obliczeniową. Dobierając procesor należy zwrócić baczną uwagę na ilość dostępnych rdzeni oraz ich taktowanie. Istotny również może okazać się rok produkcji danego modelu. W nowszych konstrukcjach stosuje się przeważnie dodatki, które mają za zadanie potęgować wydajność. Minimum do poprawnego działania stanowi procesor wyposażony w cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie w graniach 2,5-3,5 GHz. Takie połączenie da zadowalające rezultaty. Warto również podkreślić, że niekiedy sprawdzą się konstrukcje posiadające dwa rdzenie. Szczególnie dotyczy to nowszych modeli, które są bardzo dopracowane.

Z kolei jeśli mowa o pamięci RAM to tutaj zwracamy uwagę przede wszystkim na ilość zainstalowanej pamięci oraz jej typ. Minimum na dziś dzień stanowi 8 GB pamięci typu DDR4 bądź DDR3. Pierwsze z nich są najwydajniejsze, ale przy tym znacznie droższe niż DDR3, które w dalszym ciągu sprawują się poprawnie i stanowią idealne budżetowe rozwiązanie.

Jaki model wybrać?

Jednym z laptopów godnych uwagi jest model HP EliteBook 840 (http://architekciwesel.pl/hp-elitebook-840/), który to posiada procesor właśnie o dwóch rdzeniach. Model Intel Core i7 7500U taktowany jest zegarem o maksymalnej wartości 3,5 GHz co jest zdecydowanie warte odnotowania. To właśnie tym aspektem jest on w stanie nadgonić wydajność. Ponadto laptop posiada standardowo 8 GB pamięci RAM DDR4 taktowanej na 2133 MHz.

Obraz StartupStockPhotos z Pixabay