Posted on

Wybór laptopa do biznesu jest sporym wyzwaniem szczególnie dla osób, które niezbyt dobrze znają się na technologii komputerowej. Jednakże sam dobór urządzenia mobilnego jest niezwykle ważny pod kątem kultury pracy, a przede wszystkim efektywności. Laptopy w XXI wieku są niezastąpionymi urządzeniami wykorzystywanymi w biurach oraz przez przedsiębiorców. Podczas wyboru laptopa należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Wydajność sprzętu

Zdecydowanie najważniejszym elementem podczas wyboru jest wydajność laptopa, za którą odpowiedzialne są podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia. To właśnie na tym aspekcie należy się skupić w pierwszej kolejności. Tutaj najistotniejszymi komponentami są bez cienia wątpliwości procesor oraz pamięć RAM. To od ich doboru zależeć będzie moc jaką będzie dysponować sprzęt.

Dobrej klasy jednostka powinna posiadać przynajmniej procesor cechujący się czterema fizycznymi rdzeniami oraz taktowaniami zegara na poziomie 3-3,5 GHz. Nie mniej nie warto całkowicie odstawiać procesorów o dwóch rdzeniach. Szczególnie nowsze modele są w stanie konkurować z teoretycznie mocniejszymi konstrukcjami. Dlatego też istotną rolę odgrywa rok produkcji danego modelu procesora.

Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM to wybór jest teoretycznie dość prosty. Po pierwsze zwracamy uwagę na ilość zainstalowanej pamięci, a po drugie zastosowany typ. Minimum na dziś dzień stanowi 8 GB pamięci typu DDR3 bądź DDR4. Te drugie są najnowszymi na rynku i najwydajniejszymi, ale przy tym i zadecydowanie droższymi niż budżetowe modele DDR3.

Jaki model laptopa wybrać?

Ciekawym wyjściem może okazać się urządzenie HP EliteBook 850, który stanowi idealne rozwiązanie biznesowe (więcej: www.efficio.pl). Wyposażony został on w procesor Intel Core i7 6500U – czyli typową jednostkę niskonapięciową, która legitymuje się dwoma rdzeniami, których taktowanie wynosi maksymalnie 3 GHz. Procesor zadziwiająco dobrze radzi sobie podczas codziennych zadań, a komfort pracy stoi po prostu na wysokim poziomie.

Ponadto HP EliteBook 850 wyposażony został w 16 GB pamięci RAM typu DDR4, która taktowana jest wartością 2133 MHz. Takie zestawienie daje zadowalające rezultaty i jest świetnym wyborem pod kątem zastosowań biznesowych.

Obraz StartupStockPhotos z Pixabay